Piżamowy Dzień Dziecka w grupie SMERFY

1 czerwca to bardzo ważne święto wszystkich dzieci, tych małych i tych dużych.
W tym roku Święto Dzieci z Przedszkola trwało aż dwa dni. Pierwszego dnia wszyscy przyszli ubrani w piżamy, oczywiście nie po to żeby spać cały dzień ale żeby było śmiesznie, nietypowo i inaczej… .
Po pysznym śniadanku, pokazie piżamowej mody i gimnastyce Smerfy odwiedził gość. Była to Pani z teatru lalek, która przywiozła ze sobą magiczną skrzynię, w której ukryły się rekwizyty potrzebne do wystawienia przedstawienia. Już wkrótce poznane lalki i inne postaci wrócą do nas z występem a dzieci do tego czasu obiecały przygotować ich portrety.
Po krótkiej zabawie nasza sala zamieniła się w KINO a dzieci z popcornem w ręku obejrzały film animowany pt. „Jeźdźcy smoków: załoga ratunkowa”.
Tradycja mówi, że w Dzień Dziecka każdy powinien dostać prezent ale nikt nie powiedział, że musi to być łatwe. SMERFY odnajdywały kolejne koperty w których były zadania do wykonania i wskazówki prowadzące do odnalezienia upominków. Pierwszy dzień wrażeń zakończyliśmy pysznymi lodami i medalami dla każdego dziecka.