Szanowni Rodzice

Szanowni Rodzice,

w związku z pojawiającymi się w Polsce kolejnymi przypadkami zachorowań na koronawirusa informuję, że na bieżąco prowadzone są w Szkole i Przedszkolu działania z zakresu profilaktyki i jednocześnie proszę o zapoznanie się z poniższymi informacjami stanowiącymi rekomendacje Ministra Edukacji Narodowej:

Apelujemy, by nie przyprowadzać do przedszkola lub szkoły dzieci przeziębionych i chorych.

W przypadku dziecka, które wróciło z terenów, gdzie mogło mieć kontakt z osobami zarażonymi koronawirusem (za granicą lub w Polsce) i ma objawy grypopodobne należy bezzwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną.

W przypadku zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły rodzic otrzyma zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368) –dotyczy dzieci do 8. roku życia.

Zachęcamy do bieżącego odwiedzania oficjalnej rządowej strony internetowej, na której znajdą Państwo poszerzone informacje profilaktyczne https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

W przypadku dodatkowych wątpliwości można skorzystać z całodobowej Infolinii Ministerstwa Zdrowia: 800 190 590 oraz informacji w serwisie RP www.gov.pl/koronawirus

Z poważaniem

Elżbieta Osuch – dyrektor Zespołu

http://sp.zespolszkolnoprzedszkolny.pl/wp-content/uploads/sites/2/2020/03/b44c0aa5-3247-4a3c-bd6d-25dc691c5893_Easy-Resize.com_-822x1024.jpg

Brak możliwości komentowania.