Spotkanie przedszkolaków z Policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji

Dnia 06.11.2019r w Przedszkolu Samorządowym w Starej Wsi Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji przeprowadzili spotkania z przedszkolakami pod hasłem „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Podczas prelekcji rozmawiali z najmłodszymi o bezpiecznym zachowaniu się w drodze do przedszkola, konieczności noszenia odblasków. Omówili podstawowe zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, jak należy poruszać się po chodniku, prawidłowo przechodzić przez jezdnię, korzystać z sygnalizacji świetlnej, jeździć rowerem, jak również podróżować z Rodzicami samochodem.

Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieci zadawały dużo pytań oraz dzieliły się swoimi doświadczeniami. Głównym celem działań Policjantów jest wzrost świadomości najmłodszych dotyczący zachowań niebezpiecznych i ryzykownych w rejonie dróg oraz promowanie bezpiecznych postaw wśród dzieci i młodzieży.

Spotkanie zorganizowała pedagog p. Dorota Ziółek. Policjantom bardzo dziękujemy.

Brak możliwości komentowania.