Teatrzyk „Królewna Śnieżka ratuje las”

Dnia 13.11.2018r w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie teatralne pt. ,,Królewna Śnieżka ratuje las” Główna bohaterka  Królewna Śnieżka przez długi czas pozostawała  zamknięta w domku krasnoludków, ponieważ  miała bardzo dużo zaległych prac domowych. Po ukończeniu ich wszystkich postanowiła zrobić  sobie dzień wolny. Ponieważ wszystkie krasnoludki, poza Apsikiem, poszły do kopalni, Królewna postanowiła wybrać się na spacer po lesie w towarzystwie tego ostatniego. Na spacerze Królewna Śnieżka szybko zauważyła, że w lesie nastąpiły zmiany. Część drzew po prostu znikła, część uschła, a na ziemi, zamiast leśnej ściółki, leży całe mnóstwo śmieci. Nigdzie natomiast nie widać zwierząt. Razem z Apsikiem   postanowiła znaleźć przyczynę leśnej katastrofy i uratować las przed zagładą. Podczas przedstawienia dzieci dowiedziały się jak prawidłowo segregować odpady, dlaczego wysypiska śmieci są zagrożeniem dla środowiska oraz ile plastikowych butelek każdy człowiek wyrzuca w ciągu roku.