Pieczemy chleb

Dnia 16 października 2018r. dzieci z grupy Smerfy i Muchomorki zamieniły się w piekarzy.

Na wstępie zapoznaliśmy się z produktami, które są niezbędne do wypieku chleba. Każdy miał możliwość dotknąć i zobaczyć z bliska wszystkie składniki odmierzone wcześniej w odpowiednich proporcjach. Omówiliśmy produkcję mąki, jej rodzaje jak również nasionka które możemy dodać by chlebek był zdrowszy.

Kolejnym etapem było zadbanie o higienę rąk i przygotowanie stanowisk pracy dla dzieci. Składniki rozdano na stanowiska i dzieci kolejno zgodnie z instrukcja nauczycieli  wzbogacały zawartość misek. Chętne dzieci z każdej drużyny rozpoczęły wyrabianie ciasta na chleb.  Spotkanie małych rączek z „błotkiem” było dość zabawne a ich miny bezcenne. Masa wylądowała w wysmarowanych wcześniej przez dzieci blachach i czeka na wyrośnięcie a potem upieczenie przez panie kucharki.

Zapewne jutro nastąpi pyszna degustacja.