Spotkanie autorskie

Dnia 14 maja 2018r odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie autorskie z autorką książek dla dzieci Barbarą Szelągowską oraz ilustratorką Moniką Jędrychowską. W trakcie spotkania dzieci miały okazje poznać osobiście autorkę i ilustratorkę książeczek dla dzieci i dowiedzieć się na czym polega ich praca, skąd czerpią pomysły i czego potrzebują do tworzenia. Bohaterką książek jest stonoga Jadzia, która bardzo lubi książki oraz chce się dowiedzieć, co powinna robić, żeby jak najdłużej wyglądały jak nowe. Autorka zaprosiła przedszkolaki do wspólnej rozmowy na temat szanowania książek, odgadywania zagadek i słuchania utworów, oraz do wspólnej zabawy ze śpiewem czym sprawiła im ogromną frajdę. Spotkanie dostarczyło dzieciom wiele radości i satysfakcji a także zachęciło do obcowania z książką.