Pierwszy Dzień Wiosny

Jak co roku, 21 marca w naszym Przedszkolu świętowaliśmy nadejście Pierwszego Dnia Wiosny. Poranna aura przywitała nas mocno nietypowo, jak na wiosenny dzień – przymrozek i leżący jeszcze  śnieg. Wiosenną nadzieję przywracały nam promienie słoneczka, które raz po raz wyglądało dość nie śmiało zza marcowych chmurek i przesyłało przedszkolakom ciepłe uśmiechy. Po śniadaniu, dzieci spotkały się w sali, aby wspólnie przywitać wiosnę i pożegnać zimę. Przedszkolaki śpiewały piosenki, aby nieco ośmielić nadchodzącą wiosnę, a następnie wyruszyły na spacer z Marzannami, ulicami Starej Wsi. Po spacerze, „zimowe panny” zostały przed wejściem do Przedszkola. Mamy nadzieję, że szybko ustąpią miejsca długo wyczekiwanej wiośnie!

To nie był jeszcze tego dnia koniec niespodzianek. Dzieci zabrały się do własnoręcznego przygotowywania posiłku w postaci wiosennych kanapek. Wędlina, sery oraz warzywa – rzodkiewka, ogórek,pomidor, papryka i sałata. Wszystkie te składniki przyozdobiły pyszne kanapki. Szczególną popularnością cieszyły się kiełki warzyw, które błyskawicznie znikały z talerzy. Choć
w pogodzie jeszcze wiosny nie widać, to wiosenne kanapki dodały dzieciom tyle energii i radości, że wiosna na pewno da się szybko zachęcić do nadejścia i już na trwale obdaruje nas ciepłą aurą
i pięknem zieleni.

Brak możliwości komentowania.