Przedszkolaki pieką świąteczne pierniki

Wielkie pieczenie pierniczków świątecznych, urządziły sobie przedszkolaki z grupy „Misie” aby poczuć magię nadchodzą świat, nie tylko w domu, ale także w przedszkolu. Wtorkowe przedpołudnie 12 grudnia dzieci spędziły bardzo pracowicie, ponieważ zabraliśmy się do robienia pierniczków. Najpierw przedszkolaki  zapoznały się z przepisem i potrzebnymi składnikami, następnie wsypywały je do miski i zagniatały ciasto. Jednak największą frajdę sprawiło im wałkowanie ciasta i wycinanie różnych kształtów foremkami. Później nasze pierniczki zostały upieczone a ich aromatyczny zapach roznosił się po całym przedszkolu. Pozostało jeszcze ozdobić lukrem oraz kolorowymi posypkami  i gotowe. Takie zajęcia bardzo spodobały się dzieciom, sprawiły wiele radości oraz rozbudziły prawdziwą potrzebę poznawczą.