Smerfy – Dzień Życzliwości

BĄDŹ DLA WSZYSTKICH ŻYCZLIWY, A ŚWIAT BĘDZIE SZCZĘŚLIWY!

Takie przesłanie towarzyszyło wszystkim 21 listopada podczas obchodów Światowego Dnia Życzliwości. Tego dnia, w czasie zabaw i zajęć dzieci z grupy „Smerfy” zastanawiały się co to jest koleżeństwo, uprzejmość i życzliwość wobec rówieśników i dorosłych i jak można je okazywać. Rozpoznając i nazywając własne uczucia przeżywane w różnych sytuacjach uczyły się wczuwać w emocje innych, dzięki  czemu samodzielnie znalazły odpowiedź na pytanie: dlaczego warto być życzliwym.
Wiele wysiłku i pracy przedszkolaki włożyły w plastyczną oprawę święta. Wykonały plakat
na którym umieściły udekorowane przez siebie „serduszka przyjaźni”. Aby pomóc rozwinąć umiejętność pozytywnego myślenia o innych dzieci wykonały „uśmiechnięte buźki”, którymi obdarowały swoje koleżanki i kolegów z grupy.
Taki dzień jak ten przypomina wszystkim, że warto się zatrzymać i uczynić drobny gest
życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez ciepły uśmiech, miłe słowo, czy przyjazne nastawienie.