LEKCJA PRZYRODY- SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM

W listopadowy poranek, zaraz po śniadaniu w przedszkolu odbyło się spotkanie z leśnikiem, w którym brały udział dzieci z grupy „Smerfy” i „Muchomorki”. Spotkanie, miało na celu przybliżenie dzieciom zawodu leśnika, utrwalenie wiadomości dotyczących dzikiego ptactwa oraz uwrażliwienie na piękno otaczającej przyrody. Goście opowiedzieli o swoich podstawowych obowiązkach jakim jest troska o las. Mówili o zwierzętach i ptakach zamieszkujących to miejsce, o ich zwyczajach i potrzebach. Dzieci dowiedziały się, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Przedszkolaki przypomniały sobie zasady zachowania się w lesie.
Dowiedziały się, w jaki sposób pomagać ptakom i zwierzętom w porze zimowej. Na koniec w ramach akcji zimowego dokarmiania ptaków, pani i pan leśniczy przekazali przedszkolakom specjalne kule pełne ptasiego jedzenia. Dla wszystkich przedszkolaków była to wspaniała lekcja przyrody.