Sałatka warzywna – Krasnale

Smak drobno posiekanych, gotowanych warzyw z majonezem, doprawionych do smaku szczyptą soli jest znany prawie w każdym, polskim domu. W dniu 12 października b.r. dzieci z grupy Krasnale własnoręcznie przygotowały sałatkę warzywną. Z samego rana do sali dotarł zestaw gotowanych warzyw, na które czekały, wyposażone w plastikowe nożyki przedszkolaki. W strojach, jak prawdziwi mistrzowie kuchni, dzieci małymi paluszkami, dziarsko zabrały się za siekanie marchewek, pietruszek, selera, jabłek i kiszonych ogórków. Posiekanych warzyw przybywało w błyskawicznym tempie. Na koniec dosypano przyprawy, dołożono odrobinę majonezu i mieszamy, mieszamy i mieszamy, a potem próbujemy, doprawiamy, znów mieszamy i wreszcie jest. Sałatka gotowa. Dzieci miały smaczne, przez siebie zrobione drugie śniadanie.